header_chribska

Rekreační středisko Chřibská

Rekreační středisko Krásné Pole u Chřibské s 30 lůžky ideální pro školy v přírodě, sportovní soustředění nebo turistické pobyty.

Krásné Pole u Chřibské

RS Chřibská

Nabízíme Vám pobyt v rekreačním středisku Krásné pole u Chřibské pro příjemný odpočinek i aktivní vyžití. Ubytování je na úrovni penzionu s celkem 30 lůžky v 9 pokojích. A venkovní chatičku se třemi lůžky. Sociální zařízení jsou situována na chodbě. V podkroví se nachází prostorná herna s televizí. Nabízíme také stravování až 4krát denně.

Pro rodiny s malými dětmi jsou k dispozici dvě malé postýlky (s ložním příslušenstvím) a dvě židličky plus nočníky. 

text_blok_rekreace
Co byste měli vědět

Doplňující informace

Příjezd 16-18 hod.
Odjezd do 10 hod.

Rekreační středisko a jeho přilehlý pozemek sousedí s místním rybníkem. V objektu se nachází bazén, víceúčelové sportovní hřiště, koutek pro menší děti s pískovištěm, skluzavkou a houpačkami, kryté venkovní posezení a celkem rozlehlá travnatá plocha. Nejčastěji je středisko využíváno pro ozdravné a rekreační pobyty mateřských a základních škol z Krupky. Vzhledem k blízkosti lyžařského střediska Horní Podluží u Jiřetína pod Jedlovou je zde možné absolvovat lyžařský výcvik pro základní školy. Rekreační středisko a okolí se také přímo nabízí pro pořádání sportovních soustředění a turistických výletů.

Rekreační středisko se nachází v části obce Chřibská Krásné Pole, která je situována v malebném údolí v nejzápadnější části Lužických hor a v jižní části Šluknovského výběžku. Je obklopena zalesněnými kopci vysokými 426 až 774 metrů, které jsou součásti geografických podcelků Kytlická pahorkatina, Lužický hřbet a Jetřichovické stěny.

Jediným vodním tokem je říčka Chřibská Kamenice, pramenící na úpatí Jedlové. Obec Chřibská leží na území Chráněné krajinné oblasti Lužické hory a zčásti, svým západním okrajem, na územích Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a Národního parku České Švýcarsko.

text_blok_rekreace2
Široké využití pro rekreaci i sport

Nejčastěji k nám jezdí

Rekreační středisko se nejčastěji využívá pro:

  • školy v přírodě pro MŠ a ZŠ
  • turistické pobyty
  • lyžařské výcviky
  • sportovní soustředění
  • individuální pobyty
  • jiné akce dle požadavku
RS Chřibská

Výlety do okolí

Vodopády

Voda z úpatí Plešivce stékající přes dvě skalní lavice vytvořila v malebném zákoutí obecního lesa dva malé přírodní vodopády. Jsou zde dva dvoumetrové vodopády s převisem. Nacházejí se nedaleko našeho rekreačního střediska a vede k nim upravená vycházková cesta.

Chřibský hrádek

Nevelký skalní hrádek ukrytý v lesích na Jetřichovsku. Z tohoto hrádku se dochovala spodní část tesané místnosti, vršek a další stavení byly dřevěné. Dobře viditelné jsou draže pro trámy. Pravděpodobně sloužil jako strážní bod k ochraně obchodních cest. Nedochovaly se o něm žádné dějepisné prameny.

Jedlová

Kopec, který je 774 metrů vysoký, s rozhlednou a restaurací na vrcholu. Rozcestí značených turistických cest, pro lyžaře jsou zde běžecké trasy, sjezdovka a lyžařské vleky. Možnost návštěvy nedaleké zříceniny středověkého hradu Tolštejn a muzea hornické činnosti a středověké důlní štoly v Jiřetíně pod Jedlovou.

Spravedlnost

Kopec s vrcholovou čedičovou skálou, na níž byla upravena vyhlídka. Naskýtá hezký pohled na celé chřibské údolí, ale výhled severním a západním směrem je omezen vzrostlými stromy.

Adresa
a kontakty

Adéla Nedomová
koordinátorka RS Chřibská
Adresa – Rekreační středisko

Rekreační středisko Chřibská Krásné Pole
Krásné Pole 13
Chřibská
407 44

Zobrazit na mapě
Adresa – Provozovatel

SPORT KRUPKA, s.r.o.
Mariánské náměstí 22
Krupka
417 41

Zobrazit na mapě